Sprytne finanse

Rzetelne i strawnie podane informacje ze Å

sobota

19

Lipiec 2014

1

COMMENTS

Firmy windykacyjne działające na terenie Polski

Written by , Posted in Windykacja

windykacja terenowa

Windykacja należności

Żyjemy w czasach kiedy coraz więcej osób dostało się w spirale długów z których niestety nie potrafią w żadnym wypadku wyjść. Oznacza to ciągłe zadłużanie się nowymi pożyczkami w cela spłacenia starych. Jak osoby te mogą sobie pomóc?

Windykacja

Dwa rodzaje windykacji

Tak naprawdę obecnie mamy do czynienia z dwoma rodzajami windykacji. Są to:

  • windykacja polubowna – w której dłużnik wykazuje chęć spłaty długów. W celu spłaty długu monitoruje się dłużnika aż do osiągnięcia pełnej spłaty;
  • windykację sądową – w której dłużnik nie wykazuje chęci spłaty długów. Tutaj wszystko sprowadza się do sądowego wyroku lub uzyskania nakazu zapłaty, który, posiadając klauzulę wykonalności, jest podstawą do egzekucji komorniczej.

Firmy windykacyjne działające na polskim rynku

Na dzień dzisiejszy wyróżnia się dwie podstawowe firmy windykacyjne, które działają na polskim rynku. Jest to firma „Kruk” oraz firma „Best”. Obie znane są ze swojej skuteczności w wykonywanych działaniach. Którą z nich jednak powinniśmy wybrać? Przyjrzyjmy się tym firmom bliżej.

Windykacja Kruk

windykacja terenowaFirma ta, w większości przypadków, dąży do polubownej spłaty zadłużenia. Stara się nawet pomagać dłużnikom i rozkładać wszystkie posiadane przez nich długi na raty. Wyznaje zasady których jasno się trzyma w podejmowanych przez siebie działaniach. W stosunku do dłużników firma zawsze jest stanowcza aczkolwiek przy tym stara się jednak szanować ich prawa. Firma działa z poszanowaniem godności dłużników. Zawsze zachowuje dane i używa ich tylko i wyłącznie w celach ściągnięcia długów. Przy tym istotne i właściwe dla tej firmy jest przede wszystkim to, że tak naprawdę pracują w niej ludzie skutecznie potrafiący wyperswadować dalszą niechęć do spłat wierzytelności dłużników.

Co jeszcze robi Kruk?

Firma zajmuje się głównie ściąganiem długów od dłużników. Robi to jednak w sposób bardzo skuteczny, ponieważ przeprowadzana m.in. wywiady detektywistyczne na podstawie których w późniejszym czasie zdecydowanie łatwiej jest odzyskać swoje należności. W przypadku dużych firm Kruk poleca pieczęć prewencyjną dzięki której wszystkie należności będą spłacane w terminie. Ludzie pracujący tam zdają sobie bowiem sprawę z tego, że nawet jednodniowe opóźnienie w płatności może dla przedsiębiorcy stanowić ogromną stratę.

Windykacja Best

windykacja twardaFirma powstała w 1994 troku jednak dopiero od 2002 zaczęła prowadzić działalność w branży windykacyjnej oraz w zarządzaniu portfelami wierzytelności. Na dzień dzisiejszy spółka oferuje swoim klientom usługi windykacyjne w zakresie ściągania długów. BEST S.A. działania najczęściej na zlecenie banków, dużych firm pożyczkowych, telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów specjalizujących się w masowych usługach.

Z nimi można się dogadać

Zarówno Kruk jak i BEST S.A. są firmami którymi zależy przede wszystkim na ich skuteczności. W związku z tym dłużnicy mają możliwość nawiązania nici porozumienia. Obie firmy starają się, aby dłużnicy spłacali swoje zobowiązania, ponieważ dzięki temu firmy posiadają dobrą opinię na rynku.

Dłużnicy mają zawsze jasno określone zasady do których powinni się stosować w czasie spłat swoich należności. Ponadto obie firmy kładą duży nacisk na godne przeprowadzanie zwrotu należności przez dłużników.

Na polskim rynku działają dwie duże firmy windykacyjne, które nie tylko dążą do odzyskania wszystkich należności swoich klientów ale jeszcze do tego starają się to robić w sposób skuteczny i ludzki. Nie powinno więc dziwić, że obie firmy cieszą się sporą popularnością wśród klientów. Kruk wśród klientów indywidualnych zaś BEST S.A. raczej wśród dużych firm, które nie mają czasu lub chęci na dochodzenie swoich praw. Jednym słowem jest się do kogo zwrócić, kiedy chcemy odzyskać swoje utracone niegdyś należności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


dziewięć − = 2