Sprytne finanse

Rzetelne i strawnie podane informacje ze Å

czwartek

23

Lipiec 2015

0

COMMENTS

Jak inwestować w fundusze by odnosić zyski?

Written by , Posted in Inwestycje

inwestowanie w fundusze

W dzisiejszych czasach wielu osobom nie wystarcza już posiadanie bezpiecznej rezerwy gotówki. Czasy są niestabilne dlatego też warto ją zawczasu pomnażać poprzez odpowiednie inwestowanie środków. Wbrew pozorom nie musi być to trudne. Wystarczy posiadać choćby odrobinę wiedzy o tym jak inwestować w fundusze i nie bać się podejmowania decyzji. Może to przynieść nam zadowalający zysk, który sprawi, że nasze prywatne lub firmowe finanse będą znacznie bezpieczniejsze.

Odpowiednie przygotowanie.

Inwestowanie w fundusze wymaga odpowiedniego przygotowania, które sprawi, że Twoje decyzje przyniosą Ci oczekiwane zyski. Przed dokonaniem decyzji warto ustalić horyzonty czasowe i określić cele jakie chce się osiągnąć. Dzięki temu można uniknąć podjęcia decyzji, które przyniosą straty.
Koniecznie trzeba również zapoznać z rodzajem i profilem funduszu, w który chcemy inwestować. Dogłębnie poznać strategię zarządzania, opłaty i skuteczność zarządzających.

Po pierwsze znacznie zminimalizuje to ryzyko straty, po drugie zaś znając swój fundusz możemy mieć do niego pełne zaufanie.

Dopasuj rodzaj funduszu do swoich potrzeb.

jak inwestować w funduszeJak wiadomo, fundusze inwestycyjne wyróżniają się różnym stopniem ryzyka straty inwestowanych środków. Warto zadawać sobie z tego sprawę. Warto sprawdzić ile wyniosły w przeszłości największe procentowe spadki wyceny od szczytu do dołka w wybranym funduszu. Scenariusz taki może się bowiem powtórzyć, warto być na niego przygotowanym. Doskonałym rozwiązaniem jest fundusz inwestycyjny zamknięty, czyli FIZ.
Fundusz ten łączy w sobie całkowite bezpieczeństwo funkcjonowania i aktywów oraz przejrzystą konstrukcję z efektywnością podatkową oraz ochroną poufności.
Nic więc dziwnego, że jest chętnie wybierany przez osoby zamożne, którym zależy na maksymalnym bezpieczeństwie swoich środków.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

inwestowanie w funduszeWarto mieć świadomość, że największe wpływy pieniędzy do funduszy następują na szczytach giełdowej hossy, najniższe w dołkach bessy. Wyceny jednostek podążają wzorem tzw. „powrotu do średniej” co oznacza, że po spadkach zawsze przychodzą wzrosty. Nie warto wpadać więc w panikę – zbyt często jest ona złym doradcą.

Warto również urealnić swoje oczekiwania. Wartości jednostek funduszy, szczególnie inwestujących w akcje, nie zawsze tylko rosną lecz poruszają się cyklicznie w górę i w dół. Spadki wycen są naturalnym procesem, nie warto tracić wówczas głowy. Inwestowanie w fundusze wymaga dyscypliny oraz opanowania. Pochopnie podejmowane decyzje bardzo często mają bowiem negatywne konsekwencje.

Nie dopuszczaj do dużych strat. Codzienne monitorowanie notowań ma ogromne znaczenie. Możemy wykonywać je samodzielnie, można również skorzystać z gotowych, nowoczesnych narzędzi, których wiele można znaleźć na rynku usług. Warto jednak cały czas trzymać rękę na pulsie by zawsze w porę podejmować odpowiednie, korzystne z naszego punktu decyzje. Tylko wtedy liczyć możemy na to, że uda nam się osiągnąć oczekiwany, a nawet znacznie większy zysk.

Kolejną radą, którą warto wziąć pod uwagę jest ta, mówiąca o tym, by nie łapać krótkoterminowych trendów. Myśląc o inwestowaniu w kontekście funduszy, powinniśmy brać pod uwagę terminy kilkutygodniowe, miesięczne lub kwartalne, tylko takie są bowiem w stanie przynieść nam konkretne zyski, a jednocześnie nie narażać się na częste płacenie opłaty dystrybucyjnej, która znacznie może zmniejszyć wypracowany przez nas zysk. To bardzo ważne biorąc pod uwagę fakt, że mogą wynosić one nawet 4–5 proc. wartości inwestycji.

Podsumowując – inwestowanie w fundusze może być doskonałym sposobem na pomnożenie swojego kapitału. Warto jednak wiedzieć jak do niego podejść i zdobyć odpowiednią wiedzę lub skorzystać z pomocy doświadczonych, dysponujących szeroką wiedzą specjalistów. Nie jest to bowiem równie bezpieczny sposób inwestowania co lokaty. Nie oznacza to oczywiście, że nie możemy odnieść znaczących zysków. Wprost przeciwnie – przekonało się o tym już mnóstwo osób, które znacznie pomnożyły posiadane przez siebie środki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 + = osiem