Sprytne finanse

Rzetelne i strawnie podane informacje ze Å

Inwestycje

 Czy warto inwestować?

Inwestycją nazywamy wyrzeczenie się obecnych dóbr na rzecz niepewnych prawdopodobnie większych dopiero w przyszłości. Dużo z nas mając znaczną ilość gotówki myślało o tym by zainwestować w coś, co przyniesie nam ten sam kapitał, jednak powiększony o jakiś procent. Tylko jak tak na prawdę zainwestować by pieniądze zamiast maleć, rosły? Jest to ciężkie pytanie na które nieliczni mogą odpowiedzieć. Bo albo mamy do czynienia ze stabilną inwestycją na bardzo niskim procencie, albo taką na której jest małe prawdopodobieństwo, że zyskamy.

Rodzaje inwestycji.

W skład inwestycji długoterminowych, których czas realizacji wynosi ponad rok, wchodzą nieruchomości, wartości niematerialne i prawne oraz aktywa finansowe, które charakteryzuje długoterminowość.

Inwestycjami krótkoterminowymi są aktywa finansowe takie jak udziały i akcje, papiery wartościowe, środki pieniężne oraz pożyczki o terminie spłaty do roku.

W co warto inwestować?

Napewno w twojej głowie pojawia się cały czas pytanie „Jak zyskać na inwestycjach?”. Bardzo ważna jest w tej kwestii wiedza oraz… szczęście, ponieważ jeden może zyskać na tym, na czym inny stracił.

Bardzo popularną rzeczą, w którą inwestuje obecnie duża część ludzi, jest obligacja. Jest to papier wartościowy. Są czymś w stylu wynagrodzenia, które dostajemy za udzielony kredyt emitentowi. Ministerstwo finansów daje nam do wyboru różne obligacje, między innymi stałoprocentowe, zmiennoprocentowe oraz indeksowane do inflacji.

Obligariusze nie muszą bać się żadnego rodzaju matactw czy kruczków, gdyż warunki inwestycji są zazwyczaj przekazywane w sposób jasny i przejrzysty, dlatego nadają się dla każdego, kto nie ma zdyt dużego doświadczenia w inwestycjach.

To skoro obligacje są tak dobre dla każdego, to w takim razie ile można na nich zarobić?

Stosunkowo niedużo, gdyż tylko kilka procent ale zysk jest pewny a ryzyko małe. Jednak jak w przypadku każdej inwestycji, najlepiej zdać się na doradców inwestycyjnych, którzy mają ogromną wiedzę i praktykę, dzięki czemu zyskamy dużo więcej niż gdybyśmy działali na własną rękę.