Sprytne finanse

Rzetelne i strawnie podane informacje ze Å

Bankowe konta internetowe

Czym są bankowe konta internetowe?

Możemy się nimi posługiwać w internecie płacimy rachunki za mieszkanie, opłacamy studia naszych dzieci…

. Są dwa rodzaje takich rachunków: wyłącznie internetowe, które możemy obsługiwać tylko za pomocą sieci oraz takie, do których możemy mieć dostęp zarówno przez internet jak i w oddziale.

Czy warto jednak zakładać konto internetowe?

Jest to wygoda dla tych, którzy wolą wykonywać więcej operacji przez internet. Konta internetowe pozwalają na zaoszczędzenie dużej ilości cennego czasu poprzez możliwość płacenia za wszystko w sieci. Obecnie możemy dokonywać podstawowych zakupów dla naszego gospodarstwa domowego przez internet. Nie musimy nosić ciężkich toreb ani czekać w kolejce by zapłacić rachunki. Możemy także wybierać prezenty w sieci i za nie płacić.

Jeszcze jedną niewątpliwą korzyścią jest to, że możemy kontrolować swoje konto 24 godziny na dobę.

Czym się kierować przy wyborze banku w którym chcemy mieć swoje konto internetowe?

Jeżeli z góry wiemy, że będziemy wykonywać dosyć dużo przelewów, to warto byłoby poszukać konta w którym są one tanie lub nawet darmowe. Ważne są także koszty prowadzenia konta. Kolejnym czynnikiem jest to, ile kosztuje korzystanie z karty. Jednak tutaj powinniśmy także zwrócić uwagę na liczbę bankomatów.

Warto także przyjrzeć się opcji, dzięki której nasze konto internetowe pozwoli nam zarabiać. Obecnie istnieje dużo dobrych programów premiowych.

Najlepszy rachunek bankowy powinien dawać jego właścicielowi duże oprocentowania, małe koszty prowadzenia, bezpieczeństwo oraz proste użytkowanie. Przy tak szerokiej ofercie na rynku trudno wybrać idealne konto internetowe ale większość spełnia nasze podstawowe wymogi.

Wady kont internetowych.

Kiedy udajesz się do wybranego oddziału by założyć „zwykłe” konto, to zazwyczaj możesz jeszcze tego samego dnia korzystać z niego w przeciwieństwie do tego jeżeli zakładamy konto internetowe. Jest to zwykle dłuższy proces, który trwa kilka dni i może się przedłużać w zależności od tego w jaki sposób je zakładamy, czy za pośrednictwem kuriera czy też przy wizycie w oddziale.

Kolejną wadą to to, że kiedy chcemy się udać do placówki naszego banku to dostęp do nich zazwyczaj jest trudny i do tego obciążają nas dodatkowymi kosztami. Dlatego jeżeli chcesz założyć rachunek internetowy to musisz być pewien, że nie zależy ci na częstych wizytach w oddziałach bankowych.