Sprytne finanse

Rzetelne i strawnie podane informacje ze Å

Pożyczki dla firm

Sposoby na zdobycie pieniędzy na firmę.

Brak pieniędzy to często problem nie do przeskoczenia dla ludzi, którzy chcieliby otworzyć swoją działalność gospodarczą. Dofinansowania unijne często wiążą się z nadmierną papierologią i są niepewne. Szybszym sposobem na pieniądze na rozwój firmy są pożyczki, jednak wiążą się z pewnymi zagrożeniami jak i korzyściami.

Jak dostać kredyt na firmę?

Zastanawiasz się co należy zrobić by dostać kredyt na założenie firmy? Najpierw powinniśmy przemyśleć nasze potrzeby oraz samą możliwość spłaty. Najgorszym krokiem jest branie większego kredytu niż potrzebujemy w myślą, że ‚na pewno się przyda’. Takie dodatkowe pieniądze będą nas niemało kosztować.

Trzeba się także zastanowić nad tym czy ma być to kredyt hipoteczny czy niezabezpieczony. Z tym pierwszym wiąże się to, że kwota, którą można uzyskać będzie dużo wyższa dlatego, że daliśmy w zastaw jakąś nieruchomość.

Kolejnym krokiem nie do przeskoczenia by dostać kredyt na start jest przygotowanie biznesplanu, który jest konieczny do przedstawienia w banku. Będzie z niego wynikać to, jak szybko będziemy w stanie spłacić nasz dług oraz dodatkowo będziemy mieli szanse ocenić czy rzeczywiście nasze przedsięwzięcie będzie dostatecznie rentowne.

Później należy przejrzeć oferty banków, rankingi, które są publikowane od czasu do czasu na różnych stronach internetowych a później po wybraniu z całego wachlarza, kilku ofert należy skontaktować się z doradcami banków w celu upewnienia się co do słuszności naszej decyzji i wybraniu oferty, która nas najbardziej przekonuje.

Jak dużą kwotę mogę dostać?

Kwota kredytu dla firm jest uzależniona od różnych czynników. Najbardziej precyzyjną odnośnie tego odpowiedź można uzyskać spotykając się z doradcą. Jednak głównymi czynnikami są:

  • to czy kredyt jest hipoteczny, czy bez zabezpieczenia,

  • czy jest to dopiero otwierająca się działalność czy taka, która działa dłużej niż rok,

  • zależy to także od konkretnej instytucji finansowej,

  • od zdolności kredytowej,

  • od konkretnie udokumentowanej potrzeby. Będziesz wtedy jednostką, która jest na tyle profesjonalna, że można w nią zainwestować pieniądze,

  • od twoich potrzeb i wielkości firmy.